Strona www Agraf - Dessin Olsztyn

Strona www Agraf

Chciałbym zacząć od zaprezentowania strony, którą odnalazłem jakiś czas temu. Jest to serwis firmy reklamowej Agraf  która położona jest w Olsztynie. Strona ma bardzo atrakcyjne tło, pokazuje dżunglę a w to jest wbudowana maskota firmy a mianowicie auto Warszawa. Widać, że sprawca włożył w ten projekt sporo wysiłku, szkoda tylko, że tak udany projekt służy tylko za tło tej strony www. Co do samej strony internetowej widać, że została stworzona latek par temu. Krój pisma jest wybitnie mała i przez to nie wyraźna.

Wprost mam ambaras z rozczytaniem informacji, co jest sporym minusem tej witryny. Witryna jest bardzo rozbudowana, powiedziałbym, że to wręcz portal internetowy a nie strona firmy zajmującej się reklamą.

Strona www posiada ponad 3120 podstron w indeksie Google oraz Page Rank 4 co o czymś świadczy. Na dodatek ciekawym rozwiązaniem jest połączenie HTMLa i flasha. Poniektóre animacje na banerach są atrakcyjne np. na podstronach Kalendarze czy Newsy. Ogólnie rzecz ujmując maskotka firmy samochód Warszawa przedstawiana jest w przeróżnych okolicznościach, np. pod wodą, w kosmosie itd.Witryna związana jest z Social Media, możemy dzielić się treścią na Facebooku, Twitterze, Naszej Klasie, Wykopie itd.  Otwierane menu udostępnia bardzo w rychłym odnalezieniu interesujących nas treści.

Wchodząc na poszczególną sekcję pojawia się właściwe menu po lewej pozwalające na prostą nawigację w obrębie danej grupy tematycznej. Strona www została wyposażona w szybka wyszukiwarkę, co także kwalifikuję na plus. Przy takim wariancie rozbudowanych witryn jest to wręcz żądany element strony internetowej, który pozwala ekspresowo odnaleźć absorbujące nas materiały. Dostrzegłem, że formularze kontaktowe na tej stronie nie przeszły próby czasu i zostały ostylowane niestosownie.

Poruszany element na samym dole przyzwala na zapoznanie się z najważniejszymi działami, których ofertę obejmuje właśnie to studio reklamowe. Zasadniczo rzecz biorąc witryna jest za ciasna projektowana parę lat temu, gdzie główną rozdzielczością był wymiar 1000 px szerokości. W dobie rozdzielczości HD jest to raczej za mało. Zachęcam do odwiedzin tej strony, zaznajomienia się z historia i oferta tej agencji.


Przykładowe realizacje
 • Strona www Domańscy Ostróda

  Głównym założeniem podczas projektowania tej strony www było pokazanie profesjonalizmu i nowoczesności auto serwisu Domańscy z siedzibą w Ostródzie. Użyliśmy trzech kolorów, które wchodzą w …

  Strona www Domańscy Ostróda
 • Strona internetowa Chia Bistro

  Strona internetowa Chia Bistro została rozpisana w nowoczesnym stylu one-page. Internauta bez przechodzenia do kolejnych podstron ma dostęp do wszystkich informacji zawartych na tej stronie …

  Strona internetowa Chia Bistro
 • Strona www Biały Dworek

  Strona www sali weselnej Biały Dworek została zaprojektowana tak aby pokazać piękno całego budynku, sali weselnej oraz altany. Na stronie głównej pokazane zostały wybrane zdjęcia …

  Strona www Biały Dworek